מחלקות הבד"ץ

1c2bd3ee-3530-4392-a37a-96ac599ab8b6

שחיטה

מאות שוחטים ובודקים, מומחים עולמיים מן השורה הראשונה, תלמידי חכמים ויראי שמיים פזורים ברחבי הארץ והעולם במפעלים על מנת להכשיר את הבקר והעופות, כדי לספק לבני התורה בשר למהדרין על פי המסורת המחמירה ביותר וההידורים שהונהגו ע”י גדולי ישראל ויושמו לראשונה בקרב רבני כשרות “שארית ישראל”.
דגים__(1)

דגים

בעלי המפעלים לדגים ברחבי העולם כבר מכירים את הנהלים הקפדניים הייחודיים של משגיחי בד”ץ “שארית ישראל” ואת דרישתם הבלתי מתפשרת לבדוק באופן פרטני, דג דג, כהוראת מרן בעל החזו”א זצוק”ל, ולא רק באופן מדגמי. בנוסף לבדיקת מין הדג, שאינו דג טרף, נערכת בדיקה קפדנית ויסודית לשלילה מוחלטת של תולעים.
פירות_וירקות__(20)

פירות וירקות

משווקי פירות וירקות רבים מתהדרים בחותם הכשרות של בד”ץ “שארית ישראל”, המפקח בשלל היבטי כשרות, ובהם תרומות ומעשרות, ערלה, הרכבות, ניקיון קפדני מחרקים ותולעים ועוד. בשנת השמיטה מעמיד הבד”ץ ‘אוצר בית דין’ למען הציבור, כשכלפי גידולי עכו”ם מתקיים פיקוח הדוק וננקט קו מחמיר במיוחד כשיטת החזו”א זצוק”ל.
IMG_20141125_120131

מפעלי מזון ומשקאות

בד”ץ “שארית ישראל” הכניס סטנדרטים גבוהים וחדשים לתנאי קבלת הכשרות במפעלים, והוא מוביל וראשון במעלה בהקפדתו ובהידוריו. מסיבה זו לא מתנוססת חותמת הכשרות של “שארית ישראל” על כל מוצר; רק מפעלים שגילו נכונות לשיתוף פעולה והסכמה לדרישות המחמירות – זוכים לחותמת הכשרות שתוטבע על מוצריהם.
מטבחים_וקיטרינגים__(2)1

מטבחים תעשייתיים

כידוע לעוסקים בכשרות המזון, “מטבח קטן – בעיות קטנות, מטבח גדול – בעיות גדולות”. משגיחי בד”ץ “שארית ישראל” מיומנים ומנוסים במלאכת ההשגחה הלא-פשוטה במטבחים גדולים ובהם מטבחי ישיבות, אולמות וקייטרינגים, כשלא לחינם סומך הציבור בעיניים עצומות על המקומות המתהדרים בהשגחת בד”ץ “שארית ישראל”.
חנויות_לממכר_מזון__(6)

בתי מלון והארחה

בד”ץ “שארית ישראל” מפעיל מערך מיומן ומקצועי, להכשיר מטבחי ענק של בתי מלון ובתי הארחה רבים, ולפקח בהם באופן בלתי מתפשר על כל פירור שיוצא מן המטבח, על פי נהלי הכשרות המחמירים של בד”ץ “שארית ישראל”. מלבד זאת, מתקיים פיקוח הלכתי והשקפתי על צביון המקום, אורח החיים והתכנים שמוצגים לנופשים.
חנויות_לממכר_מזון__(4)

חנויות לממכר מזון

ברחבי הארץ פזורים בתי עסק רבים לממכר מזון המתפארים בחותמת ובהשגחת בד”ץ “שארית ישראל”, ביניהם מסעדות בשריות וחלביות, מאפיות ומגדניות, פיצות, חנויות לממכר פיצוחים, קטניות ופירות יבשים ועוד, בהם פועל באופן יומיומי צוות משגיחים מסור, מקצועי ומיומן האמון על השמירה מכל בדל איסור העלול ח”ו להיכנס למאכלים.
Rectangle 4

רישום נישואין

זוגות רבים מסדירים את רישום הנישואין בלשכה לרישום נישואין של “שארית ישראל”, באוירה תורנית ומפוקחת ותוך הקפדה על קוצו של יו”ד לשמירה על כרם ישראל ועל טהרת וקדושת בתי ישראל. המחלקה פועלת להנגיש ולהקל את התהליך על בני התורה, ע”י פריסה ארצית של לשכות מקומיות בערים השונות ובישיבות הגדולות.
DSC_0321 (1)

עירובין

עירוב מהודר זקוק למומחיות רבה ולהבנה נרחבת ברזי ההלכה וכן לחשיבה יצירתית בשל מורכבויות טופוגרפית. במחלקת עירובין בבד”ץ “שארית ישראל” פועלים מומחי העירוב הגדולים בתחומם, להקים עירובין מהודרים, לפקח עליהם ולתקנם בעת הצורך, וכן להדריך ולייעץ לרבנים ולמועצות דתיות על הקמת ותחזוקת העירוב בתחומם.

מעונינים להצטרף לגלאט!

הצטרף לניוזלטר ‘גלאט’ – מדריך הכשרות החודשי מבד”ץ “שארית ישראל” במתכונת דיגיטלית ישירות אליכם למייל