מטבחים תעשייתיים

מטבחי ישיבות

בהיכלי התורה והישיבות נמנו וגמרו כי לא ייתכן שתחום ההסעדה יתבצע ללא פיקוח והשגחה של משגיח כשרות מוסמך. כידוע לכל מי שעוסק בתחום האוכל, “מטבח קטן – בעיות קטנות. מטבח גדול – בעיות גדולות”. במטבחי הישיבות בהם מכינים מידי יום ביומו מנות אוכל למאות בחורים, גם אם צוות המטבח שומרי תורה ומצוות, לא יימלט שאלות משאלות שונות בכשרות המזון, ועד מכשולות של ממש, הן בנושא הפרדה בין בשר וחלב, שטיפת ירק, מעשרות, הפרשת חלה, ניקיון המטבח מחרקים ותולעים ועוד.

בד”ץ “שארית ישראל” לקח על עצמו כמשימה, להצמיד משגיחי כשרות מקצועיים בתוך מטבחי הישיבות אשר על פיהם יישק כל דבר במטבח, והם יפקחו בשבע עיניים לבל ייכנסו לגופם ונפשם של מיטב צעירי הצאן מאכלים שאינם בתכלית ההידור והנקיות.

אולמות וקייטרינגים

אולמות וקייטרינגים רבים נושאים את חותם הכשרות המהודר של בד”ץ “שארית ישראל”. כל אורח המשתתף בשמחה המתקיימת באולם ובקייטרינג שתחת כשרות “שארית ישראל”, יודע כי הוא רגוע ובטוח שבס”ד לא יכנס מכשול לפיו, וכי מאחורי כל מזון המוגש באירוע מתקיים פיקוח הדוק וקפדני, ללא קולות והיתרים שונים, מהודר בתכלית ההידור.

מעבר להשגחה המדוקדקת שמפעיל מערך הכשרות של בד”ץ “שארית ישראל” באולמות ובקייטרינגים רבים, כאשר מדובר באירועים הנעשים בשבת קודש, יש לדאוג גם על שמירת שבת כהלכתה בכל הנוגע להכנת המזון והגשתו, ועל שמירה מוחלטת בנושא ההפרדה בין בשר וחלב.

ואכן, הפיקוח של בד”ץ “שארית ישראל” באולמות ובקייטרינגים הוא לאו דווקא על כשרות המזון אלא גם על צביון המקום, על המלצרים שיהיו שומרי שבת וכשרות, לבושים באופן המתאים לציבור המתארחים הסועד באולם, ושהאוירה בסופו של דבר תהיה ראויה מבחינת צביון ויראת שמים.

 

DSC_1413DSC_1413
מטבחים_וקיטרינגים__(2)מטבחים_וקיטרינגים__(2)
DSC_1410DSC_1410
DSC_1449DSC_1449

מעונינים להצטרף לגלאט!

הצטרף לניוזלטר ‘גלאט’ – מדריך הכשרות החודשי מבד”ץ “שארית ישראל” במתכונת דיגיטלית ישירות אליכם למייל