מחלקת פירות וירקות

עשרות יצרני ומשווקי פירות וירקות עומדים תחת חותם הכשרות של בד”ץ “שארית ישראל”. במחלקת פירות וירקות של הבד”ץ מטפלים בשלל היבטים בתחום הפירות והירקות, החל מתהליכים קפדניים לניקיון הירקות הארוזים מחרקים ותולעים, דבר הדורש מומחיות מיוחדת תוך שימוש בטכנולוגיה חדשנית, ועד מערך יומיומי של תרומות ומעשרות, בדחילו ורחימו, תוך הקפדה מדוקדקת על כל ההלכות הנוגעות לדבר. בנוסף, קיימת פעילות עניפה ומורכבת בנושא השמירה מ’ערלה’ ומ’הרכבות’, דבר הדורש שימוש בכלים חדישים ומקצועיים, ומעקב במשך שנים אחר המטעים השונים.

רק לאחר שכלל הפירות והירקות עברו את כל הבדיקות והביקורות של המפקחים והמשגיחים, לוודא כי אכן  המאכלים העולים על שולחנם של בני ישראל, הינם כשרים בתכלית ההידור וע”פ החומרות הנדרשות, רק אז מקבלים משטחי הפירות והירקות את החותמת המהודרת של השגחת הבד”ץ.

המשגיחים עצמם, יראי שמים בסתר ובגלוי, יודעים ומנוסים לעמוד על משמרתם, בתקיפות וללא פשרות, מיומנים במעין ‘חוש שישי’ להרגיש כל שינוי בשטח, ולמנוע הכנסת סחורה לא מפוקחת.

לצד הפיקוח הצמוד של המשגיח, הכולל רשימות, בדיקות, תיעוד והשגחה הנעשים בכל דקה ודקה של שעות היממה, מותקן במשרדו גם מסך ענק עם יכולת צפיה על כל השטח. כך, כל משטח המורם או מועבר בשטח, עובר מול עיניו הצופיות של המשגיח.

הדונג – החומר הנמרח על פירות מסוימים לברק או לשמירה מחרקים וכו’, חייב להגיע עם חותמת כשרות שאושרה ע”י הבד”ץ, שאם לא כן לא יאושר שיווק הפירות.

 

שמיטה

שנת השמיטה מחייבת היערכות רבה בכתבי שליחות לאוצר בית דין ובעבודה מול החקלאים ששובתים ממלאכתם. בד”ץ “שארית ישראל” הוא היחיד שבתחום גידולי עכו”ם נוקט קו מחמיר מיוחד, על פי דעת מרנא בעל החזון איש זצוק”ל.

היערכות המחלקה מתחילה בארגון לוגיסטי גדול, כשנה קודם לכניסת השנה השביעית, וכן במהלכה עם כל הקשיים המתגלים בה ואף מעט לאחריה.

בד”ץ “שארית ישראל” יודע היטב שציבור בני התורה בארץ ישראל חפץ ברמה הכשרותית הגבוהה ביותר והבלתי מתפשרת, שמאחוריה עומדים מרנן ורבנן גדולי הדור שליט”א. לפיכך הוא נזקק לתוצרת בחותם הכשרות של בד”ץ “שארית ישראל”, אשר הכל נעשה בה לפי ההוראות הדקדקניות של חברי הבד”ץ שליט”א דבר יום ביומו. ואם כך בכל ימות השנה, בשנת השבע על אחת כמה וכמה.

לקראת שנת השמיטה מקיימים מפקחי הבד”ץ בדיקות וחקירות מעמיקות של בעלויות הקרקעות של הנכרים בכל הארץ, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים ורחפנים מיוחדים שנרכשו ע”י הבד”ץ בדמים מרובים. ההיערכות כוללת עמידה עם יד על הדופק ועם אמצעי מודיעין שונים, כדי שחלילה לא תגיע סחורה יהודית במסווה של יבול נוכרי. בין היתר מבוצעים ע”י בעלי  מקצוע מיוחדים בדיקות טאבו ורישומי קרקעות לוודא שהשטחים הם של נכרים.

ועדת השמיטה של בד”ץ “שארית ישראל” מקימה לקראת שנת השמיטה מחסני פירות וירקות מרכזיים, דרכם יספקו את הסחורה המהודרת לעשרות החנויות הנושאות את כשרות בד”ץ “שארית ישראל”. כל סיטונאי המעונין לקבל את חותמת הכשרות של בד”ץ “שארית ישראל”, צריך להכין רשימה של כל המגדלים עמם הוא יעבוד בשמיטה. כדי להקפיד באופן מוחלט על קדושת שביעית, קובעת ההוראה כי הקניין יכול לקנות רק את מה שהזמין מראש, כדי שלא ייווצרו מחסני סחורה.

מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט”א קוראים לציבור בני התורה לקראת שנת השמיטה, לחתום על שטר השליחות וליפות את כוחה של ועדת השמיטה למנות שליח שיוכל לדאוג לאספקה שוטפת של פירות וירקות.

300-2006300-2006
סיור_יום_ג'_כ''ד_ניסן_ס''ח_067סיור_יום_ג'_כ''ד_ניסן_ס''ח_067
WhatsApp_Image_2021-05-11_at_14.06.12_(1)WhatsApp_Image_2021-05-11_at_14.06.12_(1)
צוות_משגיחי_הבדץ_בהשגחה_צמודה_במחסני_השמיטה__(1)צוות_משגיחי_הבדץ_בהשגחה_צמודה_במחסני_השמיטה__(1)
WhatsApp Image 2021-04-23 at 14.14.22 (1)WhatsApp Image 2021-04-23 at 14.14.22 (1)
DSC_1545DSC_1545
DSC_5485DSC_5485
המשגיח_בבדיקת_ירקות_עלים__(2)המשגיח_בבדיקת_ירקות_עלים__(2)
300-2002300-2002
3434
4141
צוות_משגיחי_הבדץ_בהשגחה_צמודה_במחסני_השמיטה__(2)צוות_משגיחי_הבדץ_בהשגחה_צמודה_במחסני_השמיטה__(2)

מעונינים להצטרף לגלאט!

הצטרף לניוזלטר ‘גלאט’ – מדריך הכשרות החודשי מבד”ץ “שארית ישראל” במתכונת דיגיטלית ישירות אליכם למייל