'לשכת ההגהה' של בד"ץ שארית ישראל במבצע בדיקות מיוחד למען הציבור

“להגיה מבלי להגיע” – כך הכתירו בלשכת ההגהה של בד”ץ שארית ישראל את מבצע הבדיקות הנרחב שיצא לדרך למען ולרווחת הציבור, במסגרתו הורחבו שעות הפעילות וכן ניתן שירות מיוחד “מדלת לדלת”.

לאחרונה נודע לרבני לשכת ההגהה על מקרים רבים, בהם לאחר תקופה שפרשיות התפילין והמזוזות לא עברו הגהה מהודרת, נתגלה כי הן נפסלו מחמת סיבות שונות, מחמת שמש, אחסון התפילין שלא בצורה ראויה ועוד, עד כדי כך שיכולים להגיע למצב של שאלה על עצם קיום מצוות הנחת התפילין.

לאור העובדה, כי ישנם רבים שאינם מודעים לגודל החיוב שיש לבדוק את כשרות פרשיות התפילין והמזוזות, יצאו רבני לשכת ההגהה מבית בד”ץ ‘שארית ישראל’ בקריאה לציבור כי: “יש להקפיד לבדוק מפעם לפעם את התפילין והמזוזות”.

המשוב שהגיע מן הציבור לימד על הביקוש הרב לענין זה והצורך בהרחבת שעות הפעילות. לאור זאת, לקחו על עצמם לשכת ההגהה להרחיב את שעות הפעילות של המחלקה וכן להנגיש את השירות לציבור באמצעות שליח מדלת לדלת בעלות סמלית, וזאת בכדי לאפשר לכל אחד ואחד מיראי השם לשלוח בנקל את פרשיות התפילין והמזוזות לבדיקה והגהה.

בנוסף, הוקם מוקד מיוחד לתיאום ואיסוף התפילין, כאשר מחמת הלחץ מבקשים מהציבור להגיע בעצמו לבית הבד”ץ, אך מי שאינו יכול יוכל לתאם איסוף והחזרת התפילין והמזוזות מדלת לדלת במספר: 050-414-0552 (שלוחה 9). יצוין, כי הבדיקה וההגהה יינתנו לעת עתה במחיר מסובסד של 240 ₪ לזמן מוגבל.

מחלקת לשכת ההגהה הממוקמת בבית הבד”ץ, עומדת בפיקוחם של חברי הבד”צ שליט”א, המנחים את עבודת המגיהים שהכל יהא בתכלית ההידור. בדיקת התפילין והמזוזות נעשית על ידי מגיהים מומחים, בנוסף לבדיקת מחשב הנעשית בהידור רב. יצוין, כי פתיחת וסגירת התפילין נעשים על ידי המומחים לכך בתכלית הדקדוק.

כמו כן, ניתן להירשם בבית הבד”ץ להזמנת בתי תפילין ‘מקשה’ בפיקוח צמוד על כל השלבים של עשיית הבתים עד לאחר הצביעה, וכן ציציות מהודרות בכל המידות ובקשירה מיוחדת על ידי תלמידי חכמים בהידור רב!

את הבדיקה וההגהה ניתן לתאם מראש, או להגיע לבית בד”ץ “שארית ישראל” רח’ שלמה המלך 19 בני ברק – החל מהשעה 16:00 ועד השעה 20:30 רצוף.

מעונינים להצטרף לגלאט!

הצטרף לניוזלטר ‘גלאט’ – מדריך הכשרות החודשי מבד”ץ “שארית ישראל” במתכונת דיגיטלית ישירות אליכם למייל