נופש למהדרין: סיפוק במחלקה לפיקוח על נופשים בתום מבצע הכשרת מקומות הנופש לבני התורה

עם סיומה של תקופת “בין הזמנים” והמעבר החד לאוירת חודש הרחמים והסליחות, נפנים בבד”ץ “שארית ישראל” לסכם את המבצע המורכב של הכשרת מקומות הנופש למשפחות בני התורה, מבצע שהחל זמן רב לפני בין הזמנים. במהלך המבצע הכשירו ופיקחו צוותי המחלקה לפיקוח על נופשים מקומות נופש לציבור המהדרין בכשרות.

כאמור המבצע החל זמן רב קודם ימי בין הזמנים, כאשר בעקבות הביקוש הגובר בציבור לפיקוח מקומות נופש למהדרין על ידי ‘המחלקה לפיקוח על נופשים’ של בד”ץ שארית ישראל, הוכשרו גם השנה מספר מקומות נופש ובתי הארחה ברחבי הארץ, על ידי צוות מפקחים ומשגיחים מורחב, בהנחייתם של חברי הבד”ץ שליט”א העומדים על משמר הכשרות.

יצוין, כי כמדי שנה בשנה, ישנה דרישה לכשרות המהודרת, המגיעה מאלפי לקוחות הרואים בכשרות למהדרין של בד”ץ שארית ישראל כחותמת המעידה על טיב הכשרות, אודות לפיקוח המקצועי וההדוק של משגיחי הבד”ץ במקומות האירוח. ציבור הלקוחות המהדרין בכשרות, מכירים מניסיון העבר את המכשולות הרבות שעלולות להיווצר בלא פיקוח מקצועי, המכיר את השטח ויודע לתת מענה והשגחה קפדנית בכל נושא ועניין.

חברי בד”ץ שארית ישראל בדקו מספר רב של בקשות לקבלת כשרות, מבתי מלון ובתי אירוח ברחבי הארץ, אך דרישות הכשרות הגבוהות, אינן יכולים להתקיים בחלק מן המקומות, מאחר והכשרת מקום נופש ופיקוח דורשים מאמצים אדירים למניעת מכשולות, גם כאלו שאינם קשורים באופן ישיר להשגחה על דברי המאכל. במחלקה לפיקוח על נופשים, מקפידים שאישור הכשרות לבית הנופש, יהיה על מכלול הפרטים המאפשרים לבני תורה המקפידים על קלה כבחומרה, להתארח באותם מקומות, ללא חשש כלל וכלל. בין יתר המכשולות הנבדקים, ניתן למנות את בדיקת מערך העירוב, החלפת מוני מים למכניים, נטרול גלאים אלקטרוניים ועוד.

לאחר שנבחרו מקומות ההארחה, הוקמו צוותים מיוחדים אשר ליוו את כל הנדרש במבצע המורכב, שנעשה כולו בהכוונתם המלאה של הגאונים חברי הבד”ץ שליט”א, ואף במקרים רבים נכחו והגיעו בעצמם כדי לפתור בעיות ולהכריע בשורת התאמות שנדרשו במקומות הנופש.

הנופשים בצפון הארץ נהנו מחנויות לממכר מזון רבים הנושאים את חותם הכשרות המהודרת של בד”ץ “שארית ישראל”, ובהם מסעדות ומאפיות ועוד.

מעונינים להצטרף לגלאט!

הצטרף לניוזלטר ‘גלאט’ – מדריך הכשרות החודשי מבד”ץ “שארית ישראל” במתכונת דיגיטלית ישירות אליכם למייל