פיקוח הלכתי צמוד על מספרות ברחבי הארץ

בעקבות התעוררות ציבורית נרחבת ניכרת, נטלו על עצמם רבני מערכת הכשרות של בני התורה בד”ץ “שארית ישראל” בשיתוף הארגון “תספורת כהלכה”, לרכז את מלאכת ההדרכה והפיקוח על הספרים והמספרות ברחבי הארץ, כשהספרים שעברו הדרכה מקבלים תעודה מהודרת המעידה על כך שהם מספרים אך ורק על פי ההלכה.

ההתעוררות הציבורית הרחבה בענין זה החלה לאחר פרסומים על מקרים בהם סַפָּרִים הכשילו את הרבים מבלי משים ובלי דעת, וגרמו ליראים ושלמים לעבור על איסורים רבים בכל תספורת. המכשולות הכרוכות בתספורת – רבות! חלק גדול מן הסַפָּרִים אינו מודע להלכות המורכבות של איסור הקפת הראש והזקן.

גם בקרב ציבור המסתפרים קיימת הבעיה. חלקם אולי מודעים לאיסורים ולמכשולות באופן כללי, אך ודאי לא לפרטי פרטים ואינם נותנים לב לעובדה שבקלות עלולים להיכשל, כך שלעיתים בקשה מסוימת מצד המסתפר, כאשר הוא עצמו אינו יודע שהדבר כרוך באיסור, תביא את הספר לבצע את בקשתו, ושניהם יעברו על איסור דאורייתא.

חבר הבד”ץ ורבה של נווה יעקב הגאון רבי צבי וובר שליט”א קיים סיור מיוחד במספרות בירושלים שקבלו את חותם הכשרות כשהוא בודק את המספרות לראות בעיניו את ההקפדה על הכשרות כהלכתה. הגר”צ שליט”א בירך את בעלי המספרות שימשיכו לעמוד על משמר ההלכה לבל יכשלו בתספורות שאינן כהלכה.

מעונינים להצטרף לגלאט!

הצטרף לניוזלטר ‘גלאט’ – מדריך הכשרות החודשי מבד”ץ “שארית ישראל” במתכונת דיגיטלית ישירות אליכם למייל